ZÁŽITKY S APPENZELLEM

DALŠÍ ZIMNÍ RADOVÁNKY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ DUOCACIB BRNO 5.2.2012

MVP Brno znamenala další úspěch pro naší fenku Eileen. Na takto velikou výstavu jsme zavítali poprvé a tak nás trošku překvapilo množství lidí a psů. Tentokrát nebyli na řadě hned ráno appenzellové, ale stafordšídi, tak jsme zabrali se židlemi strategické místo hned u pásky a čekali. Přidali se k nám páníčci od Filippa. Eileen si s Filippem celé dopoledne hrála, důrazně mu vysvětila, kdo tady velí a bezzardění mu ukradla hračku i deku. Pak už jsme šli na řadu a až na počáteční řádění Eluše při vstupu do kruhu, jsme si vedli celkem dobře. Italský rozhodčí nám udělil známku V1, titul CAJC a nakonec i BOJe. V souboji o BOJe Eileen porazila svého kamaráda Filippa, který je také moc pěkný aplík a z předchozího dne si přinesl dokonce BOBa.  V soutěži o BOBa zvítězila Arka z Brunšova a porazila nejen naší Eileen, ale i Alfa z Krásné Jasné.

EILEEN SI S KONÍKAMA UŽÍVÁ ZIMY A SNĚHU

Kdyby jste ji na fotkách nemohli nalézt, tak je to vždycky ta černá šmouha s ocáskem.

EILEEN BODOVALA I NA SVÉ DRUHÉ VÝSTAVĚ

Začátkem ledna přesně 8.1.2011 jsme se zúčastnili Národní výstavy psů v Brně. Eileen soutěžila v třídě mladých fen. Na výstavišti bylo nejen spousta psů ale i diváků, což nás docela překvapilo. Náš výstavní kruh byl poblíž stánků s voňavým masíčkem a Eileen by se prý nejraději vystavovala tam. Nakonec se hrdinka přátelila i s dogami a jinými obr psi, prostě si nenechala vysvětlit, že by si jí dali možná tak k svačině.
Přišli jsme na řadu hned ráno, aplíků jako obvykle nebylo mnoho. Rozhodčí byla Juhász Istvánné a prohlížela pejsky opravdu důkladně. Eileen ale kupodivu předpisově ukázala zoubky, za což si vysloužila pochvalu, a paní rozhodčí se dokonce nebála vlastnoručně jí je zkontrolovat, . Při předvádění sice vynadala mastifovi z vedlejšího kruhu, ale jinak nám udělala velkou radost. Paní rozhodčí se velmi líbila její povaha, Eluša se od ní nechala bezevšeho hladit a i proto jsme odcházeli s V1 a CAJC. V souboji o nejhezčího mladého psa jsme porazili hnědého Filippa. Rozhodčí si chtěla oba prohlédnout i v pohybu vedle sebe, což se aplíkům moc nezdálo, ale na závěr překvapivě s titulem BOJ odcházela naše fenka. Troufám si tvrdit, že zejména kvůli milé povaze :-) V boji o NV a BOBa se panička trošku zapomněla, tudíž Eluša nastoupila pozdě a ještě dosti rozjívená, takže další vítězství se samozřejmě nekonalo. I tak jsme na Eileen moc moc hrdí a spokojení :-)
Odpoledne se ještě vybíral nejhezčí mladý z FCI II., pan rozhodčí ale upíral zrak na jiné pejsky a nakonec vyhrál krásný bernardýn ... to nám ale vůbec nevadilo. Jsme moc rádi, že jsme se výstavy zúčastnili.  Jediné, co nás nepříjemně překvapilo a co nechápeme je, že pejskaři si po svých miláčcích nemohou uklízet ani na výstavišti. My jsme ale získali plno nových zkušeností a už se těšíme na MVP CACIB začátkem února opět v Brně.

EILEEN SE NARODILI DALŠÍ SOUROZENCI

Rušnou noc měla paní chovatelka z 24. na 25. 12 . 2011, protože se Eileenčině mámě Bíbě narodilo osm krásných dárečků. Gratulujeme a držíme palce, aby všechno probíhalo, tak jak má a štěňátka našla hodné a laskavé páníčky :-)
Fotka "zcizená" od paní chovatelky - více informací o mrňouscích na www.appenzell-beatrix.cz/

EILEEN A JEJÍ PRVNÍ VÁNOCE S NÁMI

Vánoce jsou svátky klidu a překvapivě, tak i probíhají. Eileen zatím nepřevrhla vánoční stromek, nesežrala kost z kapra ani nic podobného, tak snad zvládne, tak v klidu i silvestra. VESELÉ VÁNOCE VŠEM PEJSKAŘŮM A KRÁSNÝ NOVÝ ROK!

12. 12. 2011 - EILEEN SLAVÍ SVÉ PRVNÍ NAROZENINY

Eileence je dneska jeden rok a to znamená, že už je velká holka. Dostala spoustu pamlsků a nové hračky, které ale příliš dlouho její ničení nevydržely :-( Asi vypíši výběrové řízení na hračku, která Eluše vydrží déle jak půl hodiny!

 

PODZIMNÍ PROCHÁZKY S EILEENKOU

Protože podzim se nakonec moc vyvedl a konečně se nám daří vyfotit Eileen i jinak než jako rozmázlou šmouhu, můžete se podívat, jak se jí daří.

EILEEN A EDMOND - NEROZLUČNÍ KAMARÁDI!

 

Další společné fotky na jkdrejckovi.rajce.idnes.cz/

PRVNÍ EILEENČINA VÝSTAVA - KŠSP A SVOD MLADÝCH  01. - 02. 10. 2011

Tak nakonec jsme se přece jenom nechali přemluvit od paní chovatelky a vyrazili s naší Elušou bez jakýchkoliv ambicí na výstavu. Překvapivě byla hafice moc hodná a chovala se způsobně i během předvádění v kruhu (pro paničku to byla taky premiéra). A nakonec jsme v kategorii mladých fen zvítězili, obdrželi známku výborná 1 a titul CAJC! Napoprvé to není vůbec špatné. Sice nás v rostřelu o nejhezčího mladého porazil bráška, ale my jsme ho zase porazili v poslušnosti. A nakonec všechny porazila mamka Bíba, která získala titul BOB i BIS. Gratulujeme!!
Na svodu mladých jsme taky pěkně ukázali, co umíme a až na malý zádrhel s ocáskem jsme s výsledky tohoto víkendu spokojené.

 

Více fotografií na jkdrejckovi.rajce.idnes.cz/

NAŠE APLICE SE UČÍ PLAVAT

Přestože aplíci mají rádi vodu a rádi se koupou, Eileen tuto vlastnost nepodědila. Původně do vody nechtěla vůbec a hrála si na princeznu, postupem času už do rybníka nebo řeky vleze, ale jen tam, kde dosáhne. Další pokroky budou až příští rok :-)

SPOLEČNE S EILEEN NA HRADECH A ZŘÍCENINÁCH

Během léta s Eileen navštěvujeme blízké památky, aby si zvykala na cizí lidi a my se někam podívali. Fotky z Roštějna a Orlíku.

 

NÁVŠTĚVA U MAMINKY BÍBY 27. 05. 2011

O květnovém víkendu jsme přijeli Eileen ukázat paní chovatelce na kontrolu. Eluša maminku neustále provokovala, tak jako jiné hafany a chtěla jí ukradnou míček. Bíba se ale nedala a dcerušku si pěkně srovnala. My jsme zase obdrželi mnoho nových rad "jak na aplíka,"  takže jsem odjížděli zase o něco chytřejší.

EILINČINY PRVNÍ TŘÍDENNÍ ZÁVODY S KOŇMI -  08. - 10. 04. 2011

Eileen s námi společne strávila závodní víkend v Pardubicích a všechny mile překvapila. Vůbec ničeho a nikoho se nebála a samozřejmě si chtěla hrát s těmi největšími hafany, kteří tam byli. Doufáme, že bude takhle hodná na každých závodech :-)